Записи с меткой ‘Tesla’

PepsiCo почне перевозити продукцію електровантажівках Tesla Semi вже наступного року. Комерційний транспорт та Спецтехніка

Американський продуктовий виробник PepsiCo почне використовувати 100 електровантажівок Tesla Semi для транспортування своїх товарів вже наступного року. Таким чином компанія стане першою, яка перевозитиме продукцію на вантажних електромобілях Tesla у великих комерційних масштабах.

Задля цього PepsiCo встановить чотири зарядні станції на 750 кіловатів поблизу власних потужностей у Модесто та Сакраменто, що у Каліфорнії. Звідти компанія спершу транспортуватиме електровантажівками снекову продукцію дочірнього підрозділу Frito-Lay, зокрема у мережі Walmart та Kroger.

Раніше компанія повідомляла про розташування 15 вантажівок у Модесто та 21 у Сакраменто, тому наразі незрозуміло, де саме використовуватиметься решта вантажних електромобілів Tesla. Проте, віцепрезидент продуктової компанії Майк О’Коннел повідомив, що PepsiCo має намір розгорнути перевезення товарів за допомогою Semi у центральній частині США, а згодом і на східному узбережжі країни.

Нагадаємо, що Ілон Маск заявляв про промисловий випуск Tesla Semi ще у 2019 році, проте плани довелось перенести унаслідок складнощів з виробництвом акумуляторів до електровантажівок.

Зазначається, що вантажівки Semi мають запас ходу у 805 кілометрів. За якою вартістю PepsiCo придбала 100 транспортних засобів, наразі не розголошується. Водночас, продуктова компанія отримала державний грант США розміром 15,4 мільйона доларів та федеральну субсидію у 40 тисяч доларів на кожну одиницю електротранспорту, що допомогло PepsiCo компенсувати значну частину витрат на електрифікацію.

Tesla анонсує будівництво нового заводу у Мексиці

Компанія Tesla анонсує будівництво заводу зі складання електромобілів у промисловому регіоні на північному сході Мексики вже наступного тижня, повідомляє Bloomberg.

Завод має бути розташований у місті Монтеррей, столиці штату Нуево-Леон, повідомили обізнані з планами компанії джерела. За словами одного з інформаторів, остаточні деталі ще опрацьовуються, в переговорах з компанією брали участь як уряд штату, так і Міністерство закордонних справ Мексики.

Видання зазначає, що Tesla не відразу відповіла на запит про коментар, надісланий електронною поштою.

Гендиректор Tesla Ілон Маск відвідав Нуево-Леон у жовтні та зустрівся з чиновниками. Компанія вже отримала ексклюзивну митну смугу для перетину кордону з Техасом.

Фабрика стане першою для Tesla на південь від американського кордону.

Поки невідомо, які саме моделі Tesla вироблятиме на мексиканській фабриці, а також, коли вона почне виробництво. Про це можуть оголосити найближчими днями.

В Нуево-Леоні також розташовані заводи General Motors і KIA Motors. Ford Motor складає свої електричні Mustang Mach-E в Куаутітлані, поблизу Мехіко.

Маск знову продав акцій Tesla на майже $4 мільярди

Очільник Tesla Ілон Маск розкрив ще 3,6 млрд дол від продажу своїх акцій у компанії в середу, що дедалі більше бентежить інвесторів. Про це повідомляє Reuters з посиланням на звіт по цінних паперах США.

Ціна акцій Tesla в цьому році знизилася вдвічі та впали до дворічних мінімумів.

Звіт свідчить про те, що Маск продав 22 мільйони акцій найдорожчого в світі автовиробника за три дні з понеділка по середу.

Цей продаж є другим великим пакетом акцій, який Маск провів з моменту придбання Twitter за 44 млрд дол в жовтні. Неясно, чи пов’язані ці продажі з придбанням Twitter, але вони дратують інвесторів, які засмучені сприйняттям того, що він спрямовує свою увагу і ресурси на Twitter, замість Tesla.

«Це не додає впевненості в бізнесі і не говорить про те, на чому зосереджена його увага», — сказав Тоні Сікамор, аналітик брокерської компанії IG Markets, де Tesla є популярною акцією серед дрібних інвесторів.

За даними Refinitiv, відсоток акцій (13,4%) Tesla, що належать Маску, знизилися в порівнянні з приблизно 17% рік тому. Останній продаж акцій відбувся через місяць після того, як Маск продав акції на суму 4 млрд доларів через кілька днів після закриття угоди з Twitter.