Записи с меткой ‘автомир’

Уряд скасував утилізаційний збір на відпрацьовані оливи. Новини про податки на автомобілі

Кабінет міністрів України скасував постанову №1221 «Деякі питання збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив)», яка регулювала утилізаційний збір на відпрацьовані оливи. Про це повідомила Українська асоціація мастильних матеріалів. Відповідне рішення закріплене постановою Кабміну від 22 квітня 2026 року №512.

Раніше, зазначимо, постава №1221 зобов’язувала імпортерів і продавців мастил (олив) забезпечувати збирання, перевезення, зберігання, перероблення й утилізацію відпрацьованих олив, а також фактично сплачувати утилізаційний збір на ці продукти.

Тепер діяльність у сфері управління небезпечними відходами, зокрема відпрацьованими оливами, регулюватиметься через оновлені ліцензійні умови й загальні правила роботи з небезпечними відходами, а органом ліцензування визначено Міністерство економіки України.

УАММ наголосила, що саме асоціація ініціювала рішення з припинення чинності цієї постанови під час «круглого столу» з учасниками ринку мастильних матеріалів 10 липня 2025 року.

Зі слів президента УАММ Олега Ярошенка, скасування урядом дії так званої «постанови 1221» відкриває нові можливості для ринку мастильних матеріалів і наближає галузь до європейських правил роботи.

«По-перше, скасовується підґрунтя правової невизначеності для систематичного й безпідставного тиску на підприємства та подальшого незаконного кримінального переслідування їх посадових осіб. По-друге, відкриваються можливості імплементації сучасних цивілізованих норм європейського права. По-третє, абсолютна пріоритизація відновлення відпрацьованих олив як критичної сировини в базові оливи методом регенерації», — зазначив Ярошенко в коментарі enkorr.

У Німеччині на два місяці запровадили «паливну знижку». Ринок бензину та дизельного палива

Німецький Бундестаг ухвалив пакет заходів для полегшення фінансового тягаря громадян, який включає тимчасове зниження податку на пальне та запровадження податкових пільг на спеціальні виплати від роботодавців. Про це повідомляє Tagesschau.

«Ці кроки дозволять дуже швидко покращити ситуацію для автомобілістів та підприємств у країні, особливо для тих, хто багато пересувається на авто з професійних причин», — прокоментував рішення канцлер ФРН Фрідріх Мерц.

За це рішення у Бундестазі проголосували 453 депутати, 134 були проти, ще один утримався. Згідно з ним, з 1 травня податки на дизельне пальне та бензин будуть знижені приблизно на 17 центів за літр. Цей захід діятиме до кінця червня і коштуватиме державному бюджету, за попередніми оцінками, близько 1,6 млрд євро.

Після голосування в Бундестазі закон про зниження енергетичного податку також був схвалений на спеціальному засіданні Бундесрату.

Причиною такого кроку стало різке зростання цін на енергоносії через війну в Ірані та блокування стратегічно важливої Ормузької протоки. Наразі середня ціна на бензин Super E10 у Німеччині становить 2,074 євро, а на дизель — 2,150 євро, що значно перевищує довоєнний рівень.

Крім того, Бундестаг проголосував за запровадження так званої «премії для полегшення тягаря» (Entlastungspr?mie). Відповідне рішення підтримали фракції урядової коаліції (ХДС/ХСС і СДПН), тоді як опозиційні сили голосували проти або утрималися.

Згідно з ним, компанії отримають право виплачувати своїм працівникам до 1000 євро одноразової допомоги, яка не обкладатиметься податками. Підприємства зможуть здійснювати ці виплати до 30 червня 2027 року, списуючи їх як операційні витрати. Водночас ця виплата не є обов’язковою, тому поки невідомо, скільки компаній скористаються цією можливістю.

Очікується, що запровадження премії призведе до скорочення податкових надходжень щонайменше на 2,8 млрд євро, з яких близько 1,1 млрд припаде на федеральний бюджет. Остаточне схвалення цього рішення Бундесратом заплановане на 8 травня.

На вул. Федора Кричевського біля медичного закладу впорядкували паркування та рух транспорту. Паркування та автостоянка

На вул. Федора Кричевського — на ділянці від просп. Берестейського до вул. Львівської — оновили схему організації дорожнього руху. Зміни впровадили фахівці КП «Центр організації дорожнього руху», щоб усунути хаотичне паркування та забезпечити безперешкодний під’їзд до медичного закладу.

Раніше на цій ділянці автомобілі залишали обабіч дороги без упорядкування. Це звужувало проїжджу частину і ускладнювало рух, зокрема для транспорту екстрених служб.

У межах змін:

  • обмежили паркування вздовж дороги — залишати авто дозволено лише у визначених місцях;
  • встановили дорожні віхи для розмежування руху та запобігання порушенням правил зупинки і стоянки.

У КП «Центр організації дорожнього руху» просять водіїв дотримуватися вимог дорожніх знаків і не паркуватися у заборонених місцях, щоб не перешкоджати руху та роботі екстрених служб біля медичного закладу.