
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області завершили досудове розслідування за фактом виготовлення та збуту підроблених офіційних документів з голографічними захисними елементами.
Слідством встановлено, що мешканець Чернівців разом зі своїм спільником організував незаконне виготовлення та збуту водійських посвідчень.
Обвинувачений займався пошуком клієнтів, приймав замовлення та кошти, координував процес виготовлення документів і пересилав підроблені посвідчення замовникам. Його спільник відповідав за технічну частину — виготовлення документів та забезпечення матеріалами.
Комунікація з клієнтами відбувалася через месенджер. Для виготовлення документа замовники надсилали фотографії, копії паспорта та персональні дані. Готові посвідчення надсилалися поштовим оператором. Вартість підробленого водійського посвідчення становила орієнтовно 150 євро.
Під час санкціонованих обшуків детективи вилучили бланки та печатки різних установ, документи з ознаками підробки, голографічні елементи та готівку в іноземній валюті.
Встановлено, що бланки посвідчень водія, вилучених під час обшуку, не відповідають офіційним зразкам.
Фігуранту справи повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 199 (збут незаконно одержаних голографічних захисних елементів, вчинений за попередньою змовою групою осіб) та ч. 3 ст. 358 (підроблення офіційних документів, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, з метою збуту) Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт скеровано до суду.
Оперативний супровід здійснювали працівники Чернівецького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України. Процесуальне керівництво — Чернівецька обласна прокуратура.