Nissan затримує платежі кредиторам і просить про відстрочку

Фінансова криза, яка охопила японського автовиробника Nissan, набула нових обертів. Як з’ясувалося з електронного листування керівництва компанії та внутрішніх документів, що потрапили до розпорядження Reuters, Nissan звернувся до постачальників у Великій Британії та Європі з проханням про відтермінування платежів. Це свідчить про гострий дефіцит ліквідності та наміри компанії знайти фінансове підживлення бодай на короткотермінову перспективу, аби впоратися з поточними витратами.

Уже раніше Nissan укладав домовленості з частиною своїх партнерів, пропонуючи не миттєву оплату, а розстрочку з процентами. Це означає, що компанія зрештою заплатить більше, проте зможе на певний час зберегти обігові кошти. Нові електронні листи вказують, що компанія знову звертається до деяких постачальників із подібним проханням. У кількох випадках оплати за червень пропонують перенести щонайменше до середини серпня, а іноді й до вересня.

Офіційно у Nissan такі кроки пояснюють прагненням забезпечити достатній рівень ліквідності для покриття ключових витрат — серед них як реорганізаційні процеси, так і обслуговування боргових зобов’язань. Водночас за внутрішніми оцінками, компанія прагне звільнити приблизно 150 мільйонів євро, хоча сам автовиробник цю цифру офіційно не коментує.

Кризовий стан Nissan підтверджується і фінансовими показниками. За попередній фінансовий рік компанія зазнала збитків у розмірі від 700 до 750 мільярдів єн, що еквівалентно приблизно 4,91-5,26 мільярда доларів США. Це стало найгіршим результатом в історії бренду. На тлі цих подій новий генеральний директор компанії Іван Еспіноза ініціював масштабну програму реструктуризації, що має на меті кардинальне скорочення витрат, перегляд продуктової політики, ринкових стратегій і навіть існуючих партнерств.

За словами самого Еспінози, до нинішнього колапсу призвели надмірно амбітні рішення попереднього керівництва. Компанія вкладала величезні ресурси в розширення виробничих потужностей, розраховуючи на масштабне зростання обсягів продажу та частки на глобальному ринку. Однак ці очікування не справдилися — ні обсяг виробництва, ні динаміка продажів не виправдали вкладень.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.