Mercedes-Benz пояснив невдачу моделі EQS. Електромобілі та електрокари

Коли у 2021 році Mercedes-Benz представив флагманський електричний седан EQS, цей автомобіль позиціонувався як символ прогресу та нової епохи електромобільності для бренду. Але очікуваного фурору не відбулося. Нещодавно головний дизайнер Mercedes-Benz Горден Вагенер відкрито визнав, що модель вийшла на ринок щонайменше на десять років раніше, ніж варто було. За його словами, EQS не сприймали як окрему концепцію, а розглядали через призму традиційного S-Class, з яким електроседан насправді не мав спільної філософії.

Вагенер зазначив, що електричний флагман був задуманий як ультрасучасний автомобіль, не прив’язаний до класичної структури лінійки. Але маркетинговий підхід компанії помилково дозволив багатьом вважати EQS електричною версією S-Class. Насправді ж, за своєю формою, обводами та навіть духом, EQS набагато ближчий до футуристичного переосмислення CLS або ж електричного купе, а не до традиційного седана класу люкс. Водночас нестандартний дизайн — з максимально обтічним силуетом — не сподобався частині публіки, яку збентежила форма кузова, що на гадує «желейний біб».

Намагаючись відновити інтерес до моделі, навесні 2024 року компанія оновила EQS. Основні зміни торкнулися передньої частини: з’явилися декоративні сріблясті смуги, що імітують класичні ламелі решітки радіатора, а емблему Mercedes перемістили на капот, як у традиційних моделей бренду. Втім, загальна форма кузова залишилася незмінною.

Незважаючи на критику, EQS ще не зникне з модельного ряду: у 2025 році електроседан знову оновлять, але вже з акцентом на технічні удосконалення, а не зовнішність. Водночас компанія вирішила відмовитися від ідеї другого покоління EQS як окремої моделі. Замість цього, починаючи з 2030 року, Mercedes-Benz планує об’єднати EQS із новим поколінням S-Class у спільну лінійку, як це вже зробила BMW з моделями 7 Series та i7.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.