
Плануєте купити автівку з пробігом? Це популярний вибір серед багатьох українських водіїв, адже вживані автомобілі дешевші, порівняно з новими в автосалонах. Проте варто пам’ятати, що транспортні засоби, які раніше були у використанні, мають свою реальну історію, і нерідко можуть приховувати неприємні «сюрпризи». Саме тому радимо перед купівлею транспортного засобу проводити експертне дослідження, а не тільки довіряти словам продавця.
Що таке експертне дослідження
Авто знаходиться в розшуку, має перебиті номери кузова чи змінений VIN-код. Такі факти з транспортними засобами часто виявляють у сервісних центрах МВС. І тоді покупка автомобіля перетворюється на проблему: від ризику втрати грошей до арешту самого авто й неможливості його зареєструвати.
Не довіряйте зовнішньому вигляду транспортного засобу — довіртесь експертам. Перед оформленням договору купівлі-продажу варто звернутись до фахівців Експертної служби МВС. Вони проведуть дослідження з визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів. Далі складають відповідний висновок і вносять відомості до електронного реєстру. З готовим висновком можна зареєструвати чи перереєструвати транспортний засіб у будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від місця проведення експ ертного дослідження.
Коли проводиться експертне дослідження
Наразі експертне дослідження є обов’язковим лише для першої реєстрації транспортного засобу, що був у використанні за кордоном. У решті випадків, при перереєстрації на нового власника, експертне дослідження проводиться за бажанням покупця або продавця. При реєстрації нового авто з салону висновок Експертної служби МВС не потрібен.
Трапляються випадки, коли виявляють перебиті номери кузова чи змінений VIN-код у транспортних засобах, які раніше вже були зареєстровані в Україні. Тож аби не купити «проблемне авто», варто провести експертне дослідження.
Скористатися послугою експертного дослідження можна за попереднім записом, зареєструвавшись онлайн на сайті Експертної служби МВС, або ж згідно з графіком роботи підрозділу в порядку «живої черги».