Ірпінські сапери тепер мають на озброєнні роботизовану машину «Змій». Надзвичайні події

Знайомтеся — це «Змій». Нове технічне підсилення ірпінських саперів. Потужна машина, що має змінити підхід до розмінування.

Яків Ганул, начальник піротехнічної служби КП «Муніципальна варта»:

«Наша команда із 10 саперів робить 1 га приблизно місяць-півтора. Ця машина за день може робити до 3 га».

Це — розробка українських виробників. Приблизно у 40 разів дешевша за закордонні аналоги і важить до тони. Її легко перевозити, вона не потребує спецтранспорту та керується дистанційно. «Змій» — це справжній прорив у розмінуванні.

Владислав Волошин, оператор дрону КП «Муніципальна варта»:

«Це — його робочий орган. Вал, який крутиться, і ланцюги з грузиками, якими він перебиває ґрунт до 15 см. Саме завдяки ним знищуються протипіхотні, протитанкові міни або розтяжки. За день він може розміновувати десь до трьох гектарів. Але слід розуміти, що це ідеальні умови. У реальності, я думаю, до гектара і це вже буде прекрасний результат. Але все-таки це значно-значно швидше, ніж ручна робота саперів, це в будь-якому випадку прекрасно».

Ірпінські сапери вже мали досвід роботи зі «Змієм», щоправда, не з власним. За допомогою такої ж машини раніше вдалося очистити 6 гектарів землі. Тепер, маючи власну техніку, обіцяють: масштаби розмінувань лише зростатимуть.

Яків Ганул, начальник піротехнічної служби КП «Муніципальна варта»:

«Я хочу подякувати депутатам, виконавчому комітету Ірпінської міської ради, особисто Андрію Володимировичу за те, що допомогли нам в реалізації цієї мрії».

Піротехнічна служба на базі Муніципальної варти Ірпеня — чи не єдина в Україні. Її створили після деокупації міста. Уже сьогодні в команді — дев’ятеро саперів, спеціально навчений собака, а тепер і «Змій» — перша власна машина для роботизованого розмінування.

Олександр Пащинський, депутата Ірпінської міської ради:

«У нас у Муніципальній варті є хлопці, які вже пройшли навчання, які спеціалізуються саме на розмінуванні. Тому депутатами на комісіях було прийняте рішення, що ми придбаємо таку машину, таку техніку, щоб полегшити і пришвидшити розмінування тих ділянок, які є у нас в громаді».

Анжела Макеєва, в.о Ірпінського міського голови — секретар ради:

«Ця машина буде розміновувати наші території. Не тільки нашої громади, ми будемо допомагати іншим громадам, яким це буде потрібно. Я думаю, ми будемо прикладом для інших громад, що всі повинні це робити. Тому що, на жаль, це наші реалії. І ще дуже багато територій в Україні не розміновано».

Хоча і мають досвід, але власну машину для тренування вперше вивозять на вже розміновану ділянку. Щоб протестувати і, так би мовити, розігріти перед початком довгої і клопіткої роботи. Адже не розмінованих територій в Ірпінській громаді — багато.

Олександра Бовтрук, журналістка:

«Скільки Ірпеню потрібно таких машин в місті, щоб ми якнайшвидше розмінували громади?»

Яків Ганул, начальник піротехнічної служби КП «Муніципальна варта»:

«Якщо дуже грубо сказати, то в Ірпені ймовірно заміновано 4 тисячі гектарів. Я думаю, навіть десяток, це було б нормально».

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.