Прифронтова Харківщина відправила на передову пікапи й машини розмінування. Надзвичайні події

Протягом семи днів Харківська область двічі передавала у війська пікапи та один раз — електричні машини розмінування.

День тому автопарк 633-го окремого зенітно-кулеметного батальйону поповнили вісім пікапів Toyota Hilux. Про цю модель писали неодноразово, повторюватися не будемо, але цитату з допису голови Харківської обласної адміністрації Олега Синьогубова наведемо:

«Звитяга бійців цього підрозділу — це десятки знищених повітряних цілей та захист мирних громад Харківщини. Допомагаємо підвищити їхню мобільність, щоб наші захисники були максимально забезпечені технікою», — уточнив очільник області.

А за п’ять днів до цього іншим пакетом допомоги до бойових підрозділів спрямовано 15 машин типу «pick up». Пікапи різних марок, в основному Toyota Hilux та Mitsubishi L200, поповнили фронтові автопарки загонів Сухопутних військ, Головного управління розвідки, Сил безпілотних систем та Національної гвардії України.

Техніка не нова, купувалася в країнах Європи. Однак у машин добротний технічний стан. Єдиний мінус — усі передані машини відправлено у війська в оригінальному заводському фарбуванні, але бійці на це не звертають увагу — при потребі нанесуть на кузов будь-яку камуфляжну ліврею.

До цього траншу долучилися уряд Литви, Благодійний фонд «Коло», доброчинці Віктор й Олена Кривенки, Андрій Брегін, Владислав Новицький.

За день перед цим відбулася передача вкрай необхідних на фронті мінімашин розмінування ціпкового типу. Їх нашим бійцям допомогли запускати в роботу чеські та словацькі спеціалісти, причетні до виробництва цієї техніки.

Особливість цих дистанційно керованих машин в тому, що вони акумуляторні. До цього подібне електричне виконання техніки такого призначення в постачаннях саперно-інженерних та рятувальних підрозділів не зустрічалося.

Де такі машини працюватимуть:

  • 92-га окрема штурмова бригада;
  • спецпідрозділ «Kraken»;
  • бригада НГУ «Спартанс»;
  • бригада НГУ «Скіф»;
  • бригада НГУ «Хартія».

Попри невеличкі розміри, ці дистанційно керовані машини можуть працювати до 8 годин майже беззвучно. Вони мають повний захист від уламків.

До речі, на ФБ-сторінці П’ятої Слобожанської бригади «Скіф» уже з’явилися фоторепортаж та відео про цю знакову для підрозділу подію з деякими деталями появи цих машин в Україні.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.