Наземний робот пройшов 32 кілометри за пораненим воїном. Надзвичайні події

Всього 95 секунд триває хронометраж відеосюжету про те, як наземний радіокерований дрон «Тор-800» витягує з передової пораненого захисника. Згодом медики скажуть, якби цього не сталося, то наслідки були б фатальними.

Сюжет про події в одному з підрозділів 13-ї бригади Національної гвардії України «Хартія» розпочинався просто — дрон віз на передову дерев’яні бруси для фортифікаційних споруд. Наші хлопці помахом руки зупиняють дрон, на що відразу реагує його заздалегідь сповіщений оператор.

Як йдеться на ФБ-сторінці «Хартії», в процесі виконання транспортно-логістичного завдання операторам стало відомо про поранення побратима поблизу проходження маршруту дрона. Тож військовий отримав пріоритетне завдання — спрямувати машину на евакуацію пораненого.

Після швидкого розвантаження пиломатеріалів на узбіччя оператор дистанційно повів роботизовану машину до пораненого захисника.

«Піхотинець отримав серйозне поранення в ногу. Його стан був середньої важкості, але ситуація вимагала негайної евакуації. Традиційними методами вивезти бійця було вкрай складно: відстань до точки медевакуації була понад 13 км, дорога важкопрохідна, а в повітрі активно працювали ворожі БпЛА», — йдеться у повідомленні пресслужби 13-й бригади НГУ.

Автори публікації наголошують, що оператори дрона «прийняли ризиковане, але зважене рішення: використати техніку для доставлення пораненого до точки медичної евакуації».

Вони лісовими стежками та польовими дорогами проклали маршрут й з максимальною обережністю доправили бійця до медеваку — і це врятувало йому життя.

Згодом медики підтвердили: затримка навіть на кілька годин могла б виявитися фатальною. Наземний робо-дрон «Тор-800» в цій операції порятунку загалом подолав 32 кілометри.

Завдяки високій мобільності, інноваціям і здатності швидко ухвалювати нестандартні рішення бригада доводить, що навіть в найскладніших умовах на сучасному театрі бойових дій є шанси на порятунок.

Нагадаємо, «Хартія» відома своїми неординарними та сміливими рішеннями на полі бою, у т.ч. не лише своїм підходом до збереження життя особового складу, а й технологічними та тактичними інноваціями. Бійці саме цієї бригади у 2024 році провели перший в Україні роботизований штурм із застосуванням наземних безпілотних платформ.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.